Piotr, Fotografia i Czary

Zapraszam do obejrzenia programu z serii “Dzika Polska” zrealizowanego przez TVP Polonia w 2009 r odcinek pt. „Piotr, Fotografia i Czary”:)

“Wśród meandrów Czarnej Hańczy, nad samym brzegiem tej nieokiełznanej rzeki stoi stara chata po starowiercach – obok tradycyjna czarna bania do kąpieli, a w dawnej oborze chlewo-galeria. Tu w zaciszu, przytulnie i bez telewizora, ale w kontakcie z całym gronem przyjaciół mieszka Piotr Malczewski. Oryginalnie, a czasem wręcz do góry nogami patrzący na przyrodę fotograf. Gdy inni z potężnymi teleobiektywami polują na dzikie zwierzęta, on te zwierzęta ma obok siebie, żyje między nimi. Nad wodą obok domu przemykają barwne zimorodki, czatują skupione czaple, w wodzie prosperują wydry i bobry.

Piotr preferuje inne, niekonwencjonalne spojrzenie aparatem na ten bujny świat natury. Pokazuje piękno tam gdzie go nie widzimy – choćby na zabytkowej zrobionej z glinobitki ścianie, gdzie latem roi się od owadów, najbarwniejszych w całej okolicy. Piotr przedstawia ten świat podczas warsztatów „Fotografia, przyroda i czary”, a my poznajemy jego tajemnice podczas spływu Czarną Hańczą, wyprawy saniami po Puszczy Augustowskiej i mini pleneru fotograficznego, który nam naprędce urządza ten mistrz wizualnych klimatów.”

Link do strony TVP i programu “Dzika Polska – Piotr, przyroda i czary, 07.03.2009”

Image 4:3
Posted in Uncategorized.