United States of Beta – Poles jazz the World

United States of Beta
Poles jazz the World

IMG 9689

Pomysł albumu zrodził się nad Czarną Hańczą. Marcin Pchałek realizował szeroki projekt, zakończony płytą jazzową z utworami 9 wokalistek i wokalistów. Wówczas otrzymałem propozycję przygotowania fotografii do autorskiego albumu, który został dołączony do płyty. Album ma słowo wstępne, teksty piosenek i podpisy obok fotografii w języku polskim i angielskim. Liczy sobie 151 str. i 109 fotografii podzielonych w rozdziałach: akcent, impresja, kontrast, rytm, tonacja. Format albumu z płytą – kwadrat –  24,5 x 24,5 cm. Piękny projekt i opracowanie przygotowało studio graficzne DoLasu, Renata Surowiec.

IMG 9687
Fotografie w znaczącej części są z terenu Suwalszczyzny, okolic Sejn, Augustowa oraz województwa podlaskiego, ale także z Mazur, ze Słowińskiego Parku Narodowego, z Tatr,  Krakowa, Warszawy, Wrocławia. Według mnie są to fotografie mniej dosłowne, a raczej  impresyjne, wybiegające poza dosłowne postrzeganie rzeczywistości. To w skrócie, bo fotografie lepiej oglądać niż o nich pisać podobnie jak z muzyką.
W grudniu 2013 r. podczas Jazz Jamboree odbył się koncert promocyjny, kilka dni później ukazał się album fotografii z płytą razem. Obydwie pozycje mają tytuł:
United States of Beta
Poles jazz the World

Na stronie wydawcy i mojej można posłuchać muzyki z płyty oraz nabyć album.
www.behaveeco.pl

IMG 9686

Posted in Publikacje, Uncategorized.